Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Май 10, 2024 2:55 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Шансовете ни за Интертото - ситуацията преди последния кръг 
Автор Съобщение
Познат
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 9:41 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Мнение Шансовете ни за Интертото - ситуацията преди последния кръг
След поредното разочарование тази пролет ни остана да се надяваме на благоприятна развръзка в последния кръг...

В момента класирането в "А" Група е следното:

...
3. Локомотив (София) 29 15 9 5 44:28 54
4. Литекс (Ловеч) 29 15 8 6 49:25 53
5. Черноморец Бургас 29 13 8 8 38:30 47
6. Славия (София) 29 13 8 8 37:26 47
7. Черно море (Варна) 29 12 9 8 36:28 45
8. Пирин (Благоевград) 29 13 6 10 32:28 45
...

Програма за последния кръг - 17 май 2008, събота, 18:00 ч:
"Левски" (София) - Славия (София)
Локомотив (София) - Берое (Стара Загора)
Пирин Благоевград (Благоевград) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Видима-Раковски (Севлиево) - Черно море (Варна)
Литекс (Ловеч) - Черноморец Бургас (Бургас)

Малко инфо какво става при равенство в точките на два/три отбора в крайното класиране:
Ако два отбора имат еднакъв брой точки,
по-предно място в общото класиране придобива
отборът, който има:
- по-добър резултат в срещите помежду им или
- отбелязал повече голове на чужд терен в срещите
помежду им
-По-голяма обща голова разлика в генералното
класиране;
- По-голям брой на отбелязаните голове в
генералното класиране;
- Класиране по спортменство.
- Чрез жребий.

Ако три и повече отбора имат еднакъв брой точки,
класирането им се извършва чрез ново класиране
по резултатите от срещите помежду им. При равен-
ство в точките, головата разлика и по-големия брой
на отбелязаните голове, се гледат по-голяма обща голова разлика в генералнотокласиране, по-голям брой на отбелязаните голове в
генералното класиране, класиране по спортменство, жребий.

Буферите 100% бият Берое и са трети. Литекс 100% са четвърти. Ако Литекс са взели купата (финала е на 14 май), петото място осигурява участие в Интертото. Желание за това имат Славия, Пирин и Черно море (въпреки някои слухове, че те са наказани от УЕФА да не участват в евротурнирите през следващия сезон засега няма нищо официално от страна на УЕФА). Черноморец няма да участват в турнира (http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2962&sectionid=12&id=0002004)

Ако паднем от говедата, трябва и Черно море, и Пирин да не победят, което лично на мен не ми се вярва.

Ако вземем една точка на Герена ще имаме 48 точки. Разиграваме трите възможности за развръзка в другите два двубоя:

Ако Пирин спечели, а Черно море не вземе победата ще имаме по 48 точки с Пирин. Имаме равенство в преките двубои - 1:0 за нас в София и 1:0 за тях в Благоевград. Гледаме головата разлика: ние сме с +11, те с +4. При равенство на Герена запазваме +11, т.е. те трябва да бият Локо(Пд) със 7 гола разлика, което е невъзможно.

Ако Черно море победи Видима, а Пирин не бие Локо(Пд), Славия и Черно море ще имат по 48 точки. Имаме предимство в преките двубои - 3:1 за нас в София и 1:0 за тях във Варна, което означава, че ще сме пред тях.

Ако и Черно море, и Пирин победят и трите отбора стават с 48 точки. В този случай се прави класиране, с което се включват резултатите от мачовете между трите отбора. Те са:
Славия - Пирин 1:0
Пирин - Славия 1:0
Славия - Черно море 3:1
Черно море - Славия 1:0
Пирин - Черно море 1:0
Черно море - Пирин 1:0
Класиране:
1. Славия 2 2 2 4:3 6
2. Пирин 2 2 2 2:2 6
3. Черно море 2 2 2 3:4 6

Всичко написано дотук означава, че ако завършим наравно или победим "Левски" 100% се класираме за Интертото Това няма да е никак лесно разбира се, но със сигурност не е невъзможно. Това е мач без значение за "Левски" (те със сигурност са 2ри), но според мен Овчата глава (синчето на Вуцата за непросветените :lol: ) ще иска да спечели, за да се позакрепи на постчето си...

Аз специално съм много разочарован от последните ни изяви и особено от това, че не бихме буферите, но поне имаше желание за победа. Така че нека всички отидем на Герена и да подкрепим момчетата в може би най-важния ни мач за последните 10ина години!


Съб Май 10, 2008 11:21 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение 
Еми ти всичко си го написал братле - трябва ни поне равенство на Герена, но едва ли ще стане , не за друго, а защото на Венци не му се дават разходи за Интертото . А и Главуна Вуцов ще надъха подуенци на макс , тай че ... :roll:


Последна промяна Viktor4o_Rs на Нед Май 11, 2008 10:05 am, променена общо 1 път



Съб Май 10, 2008 11:59 pm
Профил ICQ
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Желание за участие в Интертото от страна на Венци Стефанов има, така че, wattie, давай го по-спокойно. Човекът доволно си е поиграл и всичко, което е написал е така.
Макар че в доста спортни сайтове дават предимство на головата разлика пред преките двубои и лично мен това ме озадачава. Трябва да се поразровя в сайтовете на БФС и ПФЛ да видя дали пише нещо по въпроса.


Нед Май 11, 2008 11:05 am
Профил
Луд за връзване

Регистриран на: Пон Авг 22, 2005 7:55 am
Мнения: 317
Местоположение: София
Мнение 
Значи при временно класиране се гледа гр. а при крайно преките мачове. Ама аз на ВС не вярвам въпреки всичко дано стане чудото на герена и най после да се порадваме на мачове в Европа.


Нед Май 11, 2008 11:09 am
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 8:27 pm
Мнения: 3411
Местоположение: Sofia
Мнение 
вчера се видя кой отбор заслужава да е в уефа наще са 10 пъти по-добри от докомотив ,но съдиите против нас В.С против нас ... абе циганска работа
в интертото много ми се искаше да се класираме не за друга хем ще сме с отбора хем на екскурзия :D Добре започваме както винаги в началото след това продаваме губим просто си е мъка кофти ми е вече феновете не идват мъка мъка :(бг футбола бавно по бавно замира

_________________
Славия София 1913


Венцеслав Стефанов ,Борислав Константинов,Веско Събев ВЪН ОТ СЛАВИЯ СОФИЯ


Нед Май 11, 2008 11:37 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12908
Местоположение: SOFIA
Мнение 
nikolay_j правилно е анализирал ситуацията. Не мисля, че при Венци има каквото и да е желание за нещо - оставил е всичко на самотек и всеки негов ход от декември насам е капитална грешка с оглед на евентуална стратегия за класиране в евротурнирите. Не може да имаш такива цели и да си изтървеш най - важния футболист с лека ръка и да оставиш отбора без добър нападател половин пролетен полусезон. Да не говорим за очевадните полегвания на отбори, борещи се за оцеляване и за липсата на всякакво желание и мотивация у футболистите през цялата пролет - това последното е на 100% мениджърски проблем.
Ако шампионатите се играеха в цикъла пролет - есен, то през 2007 година щяхме да сме в евротурнирите. Тази пролет обаче сме типичен опашкар. От шлагера на сезона за броени месеци се превърнахме в аутсайдер във всеки отделен мач.


Нед Май 11, 2008 12:49 pm
Профил WWW
Познат
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 9:41 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Мнение 
FeverNew написа:
Трябва да се поразровя в сайтовете на БФС и ПФЛ да видя дали пише нещо по въпроса.

За крайно класиране се гледат преките двубои (според разпоредбите на БФС), това което намерих в доста слабия им и разхвърлян сайт е "Наредба за първенствата и турнирите в ситемата на БФС за сезона 2006/2007" година - http://www.bfunion.bg/index.php?request=index&sub_request=library. Не мисля, че нещо е променено за настоящия сезон.


Нед Май 11, 2008 2:34 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7230
Мнение 
Я някой знае ли че участинкът в Интертото се определя служебно от БФС без това да е обвързано задължително с класиране?


Нед Май 11, 2008 3:58 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12908
Местоположение: SOFIA
Мнение 
УЕФА има определени изисквания, които са пряко свързани с класирането в съответните страни. По този начин преди време "Монтана" и "Дунав" не бяха допуснати до участие в интертото поради ниските класирания.
До момента винаги се е гледало класирането, но поради отказите на заелите по - предни места отбори, в турнира участваха средняци.


Нед Май 11, 2008 4:09 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.